Історія відділу

Відділ мистецтв – структурний підрозділ ПОУНБ імені І.П. Котляревського. До послуг користувачів понад 50 тисяч документів. Фонд містить літературу з питань теорії та історії мистецтва, музичні твори всіх жанрів, ноти, репродукції картин, записи танців, методичну, довідкову літературу та періодичні видання, а також аудіовізуальні матеріали. Фонд періодичних видань – біля 100 назв українською та російською мовами (актуальні новини в світі культури, мистецтва, музики). 
В систему каталогів і картотек відділу входять: 
• Систематична картотека статей;
 • Картотека періодичних видань;
 • Картотека «Художники України»;
 • Картотека «Художники світу»;
 • Тематична картотека;
• Картотека драматургії. 
Послугами відділу користуються спеціалісти закладів мистецтва, працівники творчих організацій і колективів, студенти, учні музичних і художніх навчальних закладів. Відділ протягом десяти років веде велику масову роботу: втілює у місті спільні проекти разом з вузами, музеями, культпросвітніми та громадськими організаціями з патріотичного, естетичного, морального виховання молоді, готує і впроваджує різні пізнавальні та розважальні програми для користувачів різного віку. 
Щорічно відділ мистецтв спільно з Обласним центром народної творчості та полтавським осередком Національної спілки майстрів народного мистецтва України до свята Різдва Христового та Пасхи презентує виставки творів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва майстрів Полтавщини з метою розбудови культурної ідентичності, стимулювання творчості та підтримки суспільної участі у культурному житті полтавського краю.

Сектор нотних видань і звукозаписів 

У 2009 році як структурний підрозділ відділу мистецтв створений сектор нотних видань і звукозаписів. 
Фонд нотних видань – понад 32000 екземпляри. Це один з найбільших серед фондів обласних наукових універсальних бібліотек України. Складовою фонду нотних видань є інструментальні і вокальні твори, партитури, клавіри, навчальна музична література для початківців, учнів і студентів музичних закладів, дитяча музична література. Такої кількості партитур, клавірів, нотних матеріалів для вивчення музично-теоретичних дисциплін не має жоден навчальний музичний заклад нашої області. Також цей фонд має унікальні й рідкісні нотні видання композиторів дореволюційного періоду, що друкувались на території Російської імперії та інструментальні твори зарубіжних композиторів, що видавались на батьківщині авторів з 40-х років 20 століття. 
У зв’язку зі зміною духовних потреб суспільства, сьогодні нотний фонд містить і релігійні твори. Основна частина фонду була передана музично-театральною бібліотекою м. Полтави в 1993 році. Сектор нотних видань і звукозаписів веде електронний каталог нотних видань, електронний каталог CD, DVD дисків. Сьогодні звукозаписи сектору, а це грамплатівки, касети, CD, DVD диски складають 2500 шт. Це класичні і сучасні вокальні та інструментальні твори вітчизняних і зарубіжних виконавців. Також є перлини національної кінематографії, зокрема «Щорс», «Земля», «Мічурін» О. П. Довженка. 
В систему каталогів і картотек входять:
• Алфавітний каталог нотних видань;
• Систематичний каталог нотних видань;
• Топографічний каталог нотних видань;
• Каталог на назву пісні;
• Алфавітний каталог CD/DVD дисків;
• Систематичний каталог CD/DVD дисків;
• Топографічний каталог CD/DVD дисків;
• Тематична картотека пісень до професійних свят України (створена у 2011 році);
• Тематична картотека пісень "Звучить романс" (створена у 2011 році);
• Тематична картотека "Пісні до державних свят України" (створена у 2011 році);
• Тематична картотека "Пісні про Полтаву" (ведеться з 2008 року);
• Тематична картотека "Пісні до обрядових зимових, весняних, літніх свят" (створена у 2011 році). 
З метою покращення обслуговування користувачів, ведеться картотека відмов нотних видань і картотека нових надходжень. Також сектор нотних видань і звукозаписів веде обробку нотних видань, CD/DVD дисків. 

Клуб «Цікавих зустрічей»

При відділі мистецтв працює Клуб «Цікавих зустрічей», що охоплює творчих людей, захоплених літературою, мистецтвом та жагою плідного спілкування. В рамках клубу проходять зустрічі з творчими людьми, літературно-музичні вечори, лекції, круглі столи, організовуються презентації книг, майстер-класи, виставки художніх картин, виробів декоративно-ужиткового мистецтва та ін. При клубі діють: Театр мініатюр та Театр авторської пісні, проект «Кіно для всіх». До послуг користувачів є музичний інструмент – піаніно.

Немає коментарів:

Дописати коментар